Jak wybrać dobrego ginekologa Dąbrowa Górnicza?

Dodano: 2016-06-06 Przez: admin


Każda, młoda kobieta, która właśnie zaczęła się rozwijać, powinna zgłosić się na swoje pierwsze badanie do gabinetu ginekologicznego. Oczywiście takiej wizyty obawia się niemalże każda nastolatka, dlatego wciąż nie są one zbyt popularne. Aby jednak ułatwić sobie przejście przez pierwsze badanie ginekologiczne, należy po prostu wybrać dla siebie dobrego lekarza, do którego będzie się mieć pełne zaufanie. To właśnie ginekolog Dąbrowa Górnicza wpłynie na to, czy jego młoda pacjentka będzie później korzystać z podobnych wizyt, czy może zacznie ich unikać. A jeśli chce być zdrowa, musi systematycznie chodzić do swojego lekarza. Jak go więc wybrać?

Który ginekolog będzie lepszy - kobieta, czy mężczyzna?

Najczęściej młode dziewczyny nie wyobrażają sobie tego, że mogłyby się udać do ginekologa-mężczyzny. Przed takim lekarzem czują wstyd i krępują się wtedy całego badania. W takiej sytuacji badanie może być bolesne, bo spięta dziewczyna nie zdoła się całkowicie rozluźnić. Nastolatki mogą więc wybrać dla siebie lekarza-kobietę, jeśli to pomoże im się uspokoić. Ginekolog Dąbrowa Górnicza może również przyjąć młodą pacjentkę razem z jej mamą, która oczywiście wyjdzie z gabinetu na czas samego badania. Dzięki temu młoda dziewczyna na pewno pokona swój lęk i szybciej oswoi się z nowym dla niej miejscem.

Przyjmuje się jednak, że to właśnie mężczyźni są lepszymi ginekologami, dlatego warto do nich się skierować. To oni są zdecydowanie bardziej delikatni i lepiej zajmują się młodymi pacjentkami. Sprawiają, że badania ginekologiczne nie są ani bolesne, ani nieprzyjemne. Warto więc czasem pokonać swój wstyd i lęk i przekonać się do wizyty u lekarza-mężczyzny. Taki ginekolog Dąbrowa Górnicza początkowo jedynie porozmawia ze swoją nową pacjentką i opowie jej, jak będzie wyglądać całe badanie. Dopiero później, po zdobyciu podstawowych informacji, zacznie wykonywać konkretne badanie. Oczywiście nowa pacjentka może poczuć wtedy delikatny ból, jednak jest on całkowicie do zniesienia i można się do niego przyzwyczaić. A dzięki temu badanie przebiega bezproblemowo.

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Powiązane wpisy