Co można sprzedać w skupie makulatury i ile można na niej zarobić?

Dodano: 2016-07-11 Przez: admin


 
Makulaturę można oddawać za darmo podczas odbioru odpadów zmieszanych, ale również można ją sprzedać i dodatkowo na tym zarobić. Co można sprzedać w skupie makulatury i ile można na niej zarobić?
 
Dzisiaj zapotrzebowanie na makulaturę jest coraz większe – jeszcze kilka lat temu za makulaturę płaciło się bardzo mało, co powodowało, że do skupów nie dostarczano dużych ilości tektury, gazet i innych wyrobów z papieru. Jednak obecnie surowiec ten jest coraz popularniejszy w skupach, co ma związek przede wszystkim z europejskimi papierniami, które potrzebują coraz większej ilości makulatury, co przełożyło się jednocześnie na wzrost jej cen.
 
W skupach makulatury można sprzedać między innymi

opakowania z papieru
makulatura falista, między innymi kartony, szara lita tektura
makulatura gazetowa, między innymi ulotki, gazety, czasopisma, książki bez twardej okładki
papiery
dokumenty do zniszczenia
odrzuty z przeróbki makulatury i tektury
odpady z sortowania przeznaczone do recyklingu
ścinki drukarskie
makulatura zmieszana
gilzy i tuleje papierowe

 
Powyższe materiały mogą być dostarczone do skupu luzem lub jako belowane, przy czym zwykle za belowaną tekturę czy makulaturę gazetową można uzyskać wyższe ceny. Cena zależna jest również od stanu makulatury oraz jej rodzaju. Ponadto może różnić się w zależności od skupu.
 
Ceny makulatury w skupach
Zależą one przede wszystkim od rodzaju sprzedawanej makulatury. Najwięcej można zarobić przede wszystkim na makulaturze falistej i gazetowej oraz na opakowaniach papierowych.
 
Przykładowe ceny makulatury w skupach:

makulatura gazetowa – około 35-45 groszy za kilogram
makulatura falista, kartony – około 30 groszy za kilogram
makulatura mieszana – około 20 groszy za kilogram

 
Gdy równie chcesz sprzedać makulaturę, adresy skupów możesz znaleźć już teraz przez internet. Działają one niemalże w każdej większej miejscowości w Polsce. Wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa takie jak „skup makulatury łódź”, aby znaleźć je w Łodzi lub też zmień miasto na inne zależnie od twojej lokalizacji.
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Powiązane wpisy